CommuniTy* CsNarCis
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


CommuniTy* CsNarCis
 
HomeSearchLatest imagesRegisterLog in

 

 Tutoriale banere Nume scurte &^*

Go down 
AuthorMessage
SiLeNcE
Membru Junior
Membru Junior



Posts : 52
Points : 99
Reputation : 0
Join date : 2010-05-27

Tutoriale banere Nume scurte &^* Empty
PostSubject: Tutoriale banere Nume scurte &^*   Tutoriale banere Nume scurte &^* EmptySun May 30, 2010 12:05 pm

Deoarece am intalnit pe servere jucatori cu nume "a" sau b sau alte litere sau ` si ~. Ideea este ca mai greu este sa banezi un jucator cu numele a sau b sau alte litere fata de ` sau ~. 1. Cei cu numele scurte pe litere exista doua variante. Prima, nu pot fi banati deoarece deobicei pe server mai sunt si alti playeri care au acea litera in nume. Poate uni dintre voi veti zice, amx_banmenu. NU MERGE ! Banmenu da ban pe authid nu pe IP deci este complet nefolositor. Pentru cei cu nume pe litere, amx_kickmenu. Pentru cei cu numele ` sau ~ la fel exista doua variante. Prima: puteti face un bind permanent in config. Eu de exemplu am bindat dasta ; astfel: bind ; "amx_banip ~ 60; amx_banip ` 60" si tasta / bind / "amx_banip ~ 0; amx_banip ` 0". Deci odata ce prindeti un jucator care trebuie banat si are un astfel de nume doar apasati pe tasta ; sau /, acest lucru depinde de cat de grav a fost ceea ce a facut.
2. Varianta 2 valabila pentru ambele cazuri ! Intrati in consola si scrieti amx_showip. Copiati ip-ul vinovatului si scrieti acum amx_addban ip timp !
Back to top Go down
 
Tutoriale banere Nume scurte &^*
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
CommuniTy* CsNarCis :: CsNarCis.Ro #Counter-Strike 1.6 :: Tutoriale-
Jump to: